Muhasebede Firma Güvenilirliği

Şirketlerde muhasebe işlemleri genellikle ön muhasebe programı ve genel muhasebe programı isimlerini verdiğimiz muhasebe programları ile yapılmaktadır. İşletmemizin başarılı olması için muhasebe programı seçimimizi doğru yapmalıyız. Muhasebe programının kalitesi kadar onun üreticisi olan firmanın güvenilirliği de önemlidir. Ancak bazıları bu güveni, firmanın büyüklüğü ile ölçmektedir ki bu çok yanlış bir tutumdur. Çünkü finansal olarak çok büyük bazı firmalar, müşterilerinin ihtiyaçlarına yeterince kulak vermemekte hatta çoğu zaman aldırış etmemektedirler. Finansal anlamda büyük olan ve isim yapmış bazı firmalar kendi koydukları katı kuralları müşterilerine dikte etmekte ve müşterilerini zor durumda bırakabilmektedirler. Bazen bunun tam tersini de yaşayabilirsiniz. Güvenli olmayan veya hiç bilinmeyen bir muhasebe programını kullanmak da işletmemize zarar verebilir. Beklenmedik sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Elbette ki firmanın kurumsal bir yapısının olması önemlidir ancak bunun tek kriteri finansal büyüklük değildir. Bu nedenle firma güvenilirliğini araştırırken, müşterilerine bakış açısı, hizmet kalitesi, müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarına yaklaşım biçimleri özenle incelenmelidir.

Kısacası sadece ismini duyduğumuz için veya çok ucuz olduğu için bir muhasebe programını tercih etmemeliyiz. Muhasebe programı almadan önce firmasının güvenli, ürünlerinin kaliteli olması konusunda yeterince araştırma yapmalıyız. Aymet Yazılım özellikle muhasebe programlarıyla piyasada kaliteli yer edinmiş güvenilir bir firma olmasının yanı sıra müşteri memnuniyetini esas almış, müşterilerinden gelen istekleri dikkate alan, onları dinleyen ve onların olası sorunlarına çözümler üretebilen, köklü ve temiz bir geçmişi olan, müşterileri tarafından tavsiye edilen bir yazılım firmasıdır.

Aymet Yazılım’ın üretmiş olduğu muhasebe programlarından bazıları; Aymet Kobi programı, Aymet Ticari Muhasebe programı, Aymet Genel Muhasebe programıdır. Aymet Kobi programı, Aymet Ticari Muhasebe programı ön muhasebe programlarıdır. Aymet Genel Muhasebe programı, genel muhasebe programıdır. Aymet Yazılım müşteri memnuniyetini esas alan yapısıyla piyasada kararlı adımlarla ilerleyen bir yazılım şirketidir.