Muhasebe Programıyla Ne Satarsan Sat

Kimya sektörü; gübre, boya, sentetik kauçuk, lastik, deterjan, kâğıt, çeşitli asitler, sentetik yağlardan ilâç gibi birçok kimyasal madde üreten sektörün adıdır. Kimya sanayii, ileri teknoloji ve kalifiye eleman isteyen bir sektördür. Bu nedenle gelişmiş ülkelerde ayrı bir öneme sahiptir. Ayrıca kimya teknolojisi, neredeyse tüm sanayi ürünlerinin üretiminde kullanılır. Örnek olarak gıda maddeleri, kozmetik, farmakoloji (ilaç bilimi), tekstil, yapı, temizlik malzemeleri, patlayıcı maddeyi, boya, laboratuvar kimyasallarını gösterebiliriz. Kimya sektörü Dünya’nın en büyük sektörleri arasındadır.

Sektörün sürekli gelişip, genişlemesiyle üretim, dağıtım ve satış yükü artmaktadır. Üretimin makinalaşması üretim yükünü azaltmış, lojistik kuruluşlar dağıtım yükü ile ilgili çözüm bulmuşlar, muhasebe programları da satış yükünü önemli ölçüde azaltmıştır.

Kimya sektöründe muhasebe programı; şirketlerin stok, cari, fatura, irsaliye, sipariş gibi ihtiyaçlarının yanında sektöre özel bir takım özellikler ve geniş raporlamalar yapabilmelerini sağlar. Şirketler muhasebe programları ile işletmelerindeki muhasebe ihtiyaçlarını karşılamış olurlar. Aymet Yazılım şirketi üretmiş olduğu çeşitli muhasebe programlarıyla bu alanda da hizmet vermektedir. Aymet Yazılımın programlarından bazıları Aymet KOBİ programı, Aymet Ticari Muhasebe programı, Aymet Genel Muhasebe programıdır. Aymet Yazılım Çözümleri gerek teknolojik gelişmeleri ve gerekse muhasebe programı alanındaki gelişmeleri yakından takip ederek, muhasebe programlarını geliştirmeye ve piyasa standartlarının üzerinde ürünler üretmeye devam etmektedirler.