Hidrolik ve Pnömatik’in Muhasebe ile İlişkisi

Hidrolik ve pnömatik; basınçlandırılmış akışkanın, mekanik özelliklerini, davranışlarını, kuvvet iletiminde kullanılmasını, akışkanın hareket ve kontrolünü inceleyen bilimdir. Hidrolikte enerji iletimi yağ, su gibi yoğun akışkanlar ile sağlanır. Pnömatikte ise enerji iletimi hava ile sağlanır.

Hidrolik ve pnömatik sektörü ülkemizde 1980’ li yıllarda başlayan, gelişmeye devam eden çok genç bir sektördür. Parça alım satım şeklinde başlayan sektör makine imalat sektörünün gelişmesiyle birlikte hidrolik imalatına başlamıştır. Hidrolik ve pnömatik ürünler, makine imalat sanayiinin en teknolojik ürünlerindendir. Bu nedenle hidrolik ve pnömatik sanayii, makine sanayi gelişmesine paralel olarak gelişmiştir.

Hidrolik ve Pnömatik sektöründeki ürün alım, satım, takip ve rapor gibi işlemler muhasebe programı yardımıyla bilgisayar üzerinden yapılır. Muhasebecilerin yardımına muhasebe programları koşar. Muhasebe programları muhasebe işlemlerinin daha hızlı, basit olmasını sağlar. Muhasebe programının hata yapma riski muhasebe defterlerine göre oldukça düşüktür. Muhasebe programı tercih eden muhasebeciler, eski yöntemleri tercih eden muhasebecilere göre her zaman bir adım öndedir. Aymet Yazılım Çözümleri muhasebe programı alanında çeşitli ürünler üretmiştir. Aymet Yazılım’ın muhasebe programlarını ön muhasebe programı ve genel muhasebe programı olarak ikiye ayırabiliriz. Aymet Kobi programı ve Aymet Ticari Muhasebe programı; ön muhasebe programına örnek olarak verilebilir. Aymet Genel Muhasebe programı da genel muhasebe programına örnektir. Aymet Yazılım kendisini sürekli geliştirerek muhasebe programı alanında yeni ürünler vermeye devam etmektedir.