Android Telefonların Güvenliği Ona Emanet

android-telefonlarinin-guvenligi-ona-emanet-5822852Dünyanın en büyük siber güvenlik şirketlerinden biri olan COMODO,Android işletim sistemi kullanan telefonlara yönelik saldırıları önlemek için “Comodo Savungan”ı piyasaya sundu. Aymet Yazılım ve Muhasebe

Savungan, COMODO’nun Türkiye’deki Ar-Ge merkezinde, tamamı Türk mühendis ve tasarımcılardan oluşan büyük bir ekip tarafından geliştirildi.
Android telefonların güvenliği ona emanet
Türk girişimci-mühendis Melih Abdulhayoğlu tarafından kurulan COMODO, akıllı telefonlara tam koruma sağlayan Comodo Savungan’ı tüm dünyada ücretsiz olarak piyasaya sundu. Savungan, COMODO’nun Türkiye’de kurduğu Ar-Ge merkezlerinde çalışan büyük bir mühendis ekibi tarafından geliştirildi.
Tehdit önlemede Yüzde 99,73’lük başarı!

Comodo Savungan’ın siber tehditleri önlemedeki büyük başarısı dünyadaki tüm güvenlik yazılımlarının başarı oranlarını test eden AV-Test tarafından da onaylandı. Test sonuçlarına göre, COMODO Savungan, Android işletim sistemi kullanan telefonlardaki zararlı yazılımları tespit ederek önlemede yüzde 99,73’lük bir başarı gösterdi. Bu başarı oranıyla Comodo Savungan, mobil güvenlik uygulamalarına yönelik puanlama sisteminde 13 üzerinden 12,5 puan alarak en iyilerden biri olduğunu kanıtladı.

Comodo Savungan, Android işletim sistemine sahip akıllı cihazları saniyeler içerisinde tarıyor, tam zamanlı koruma sayesinde yüklenen tüm uygulamalardaki zararlıları anında tespit edabiliyor. Comodo Savungan, cloud destekli tarama özelliği ve en güncel antivirüs veri tabanı sayesinde sadece mevcut olanlara değil yeni tehditlere karşı da koruma sağlıyor. Savungan, hafıza kartı tarama özelliği ile akıllı cihazlarda tam saha savunma yapıyor.

Transfer edilen teknoloji Türkiye’de en iyi haline getirildi

Dünya siber güvenlik devi COMODO’nun 2012 yılında CMS (Comodo Mobile Security) adıyla çıkardığı bu yazılım, piyasaya çıkar çıkmaz akıllı telefon kullanıcılarından büyük ilgi görerek mobil güvenlik ürünleri pazarında ilk 10’daki yerini aldı. Uygulama, bugüne kadar dünyanın 110 ülkesinde 1 milyona yakın akıllı telefon kullanıcısı tarafından indirildi.

Uygulama, firmanın 2014 yılında Ankara ODTÜ Teknokent’te kurduğu Ar-Ge Merkezi’nde yeniden tasarlanarak bugünkü mükemmel haline ulaştırıldı. Bu uygulamanın Türkiye’de geliştirilmesi ile birlikte Comodo, Türkiye’ye yeni bir teknolojinin de transferine öncülük etmiş oldu.

Çalışmalar, Türk mühendis ve tasarımcılardan oluşan 19 kişilik bir ekip tarafından yürütüldü ve yedi ay gibi kısa bir sürede dört yeni uygulama geliştirildi. 12 kişilik ilk grup antivirüs motoru üzerinde çalışırken, yedi kişilik ikinci grup ise yazılım entegrasyonu ve arayüz üzerinde çalıştı.

Akıllı telefonlara üç yeni uygulama daha…

Türk Mühendislerin Comodo Savungan dışında mobil cihazların güvenliği için geliştirdiği üç yeni uygulamanın da Google Play Store’dan indirilmesi mümkün.

Comodo Anti-Theft,telefonu hırsızlığa karşı koruyor ve telefonunuza uzaktan komut göndermenize olanak sağlıyor hatta telefonunuzu çalan kişinin resmini çekebiliyorsunuz.

Comodo App Lock,kilitleyici ile telefonunuzdaki uygulamaları başkalarının açmasını engelleyebiliyor ve istenmeyen uygulama içi satın almaları karşı korunabiliyorsunuz.

Comodo BackUpise bilgilerini yedeklemek isteyenlere hizmet veriyor.

Tehdit her yerde…

Hayatı kolaylaştırdığı kadar eğlenceli hale getirmesi nedeniyle de tercih edilen akıllı telefonlar bir yandan da kişileri, her türlü sanal tehdidin hedefi haline getiriyor. Zararlı yazılımlar, sıradan kullanıcıların aklına bile gelmeyecek kadar çok kaynaktan mobil cihazlara ulaşabiliyor. Yüklenmiş olan haber, Oyun veya sosyal amaçlı uygulamalar, e-maillerle gelen ekli dosyalar, telefonun bağlandığı bilgisayarlar ve hatta sadece ziyaret edilen web sitelerinden bile zararlı dosya ve yazılımlar telefonlara girebiliyor. Bu zararlı yazılımlar kullanıcıların kişisel verilerinin çalınmasına, kişinin tercih etmediği ücretli servislerin kullanılmasına, istenmeyen reklamların açılmasına ve hatta telefonun kullanılamaz hale gelmesine bile sebep olabiliyor.

Bütün bu tehditleri önleyebilmek için akıllı telefon sahiplerinin etkili bir güvenlik uygulaması kullanması büyük önem taşıyor.

Comodo Savungan’nın farkı: COMODO antivirüs motoru

COMODO’nun ortaya koyduğu mobil güvenlik uygulaması Savungan’i benzerlerinden ayıran en önemli özelliği kendi antivirüs motoruna sahip olması. Rakip uygulamaların pek çoğu kendi üretimleri olmayan antivirüs programını kullanırken kendi teknolojisini üreten sayılı firmalardan biri olan COMODO, Savungan’ı kendi anti virüs motoru ile destekliyor. Bu özelliği, hem güncellenme hem de sorun çözümü konusunda benzerlerine kıyasla büyük avantaj yaratıyor.

Aymet , Genel Muhasebe , Facebook , E-ticaret , Kobi , Ticari