Nokia, Telefon Sektörüne Geri Dönmeyi Düşünmüyor

nokia-telefon-sektorune-geri-donmeyi-dusunmuyor-705x290

Akıllı telefonların patlama yapmasından sonra hızlı bir düşüş yaşayan Nokia, Microsoft’a devrettiği telefon işine geri döneceği yönündeki haberleri yalanladı.

2013 yılında Microsoft tarafından bazı birimleri ve patentleri satın alınan Nokia, o süreden beri telefon sektöründen elini ayağını çekmiş durumda.  Bu süreç boyunca özellikle tablet piyasasına yönelen Nokia için sürekli olarak geri döneceği zamanı bekleyenler de bulunmakta. Hatta söylentilere göre Nokia’nın 2016 yılında tekrar akıllı telefon sektörüne dönme ihtimali bulunmaktaydı.
Aymet Yazılım Ve Muhasebe Programı
Ancak Nokia’dan beklenmedik bir hareket geldi. Finlandiyalı firma, bugün internet sitesi üzerinden, ortalıkta dolaşan iddiaların asılsız olduğunu belirtmek adına bir açıklama yaptı.Nokia tarafından yapılan açıklamada ”iddiaların aksine tekrardan bahsedilen piyasa için ürün üretip satış yapma gibi bir planımız yoktur” ifadeleri kullanılırken, söylentilerin yanlış olduğu ve bir ‘Nokia Networks‘ yöneticisinin söylediği iddia edilen şeylerin de tamamen yalan bilgi olduğu bildirildi.

Microsoft’un Nokia’yı telefon sektörünün dışına ittiğini anlaşmanın üzerinden bir yıldan fazla süre geçmesine rağmen, Nokia’nın bir gün geri dönüş yapacağı söylentileri hiç susmak bilmemişti. Öyle ki Nokia’ya yakınlığı ile bilinen önemli kaynaklar, yılların emektarı şirketin önümüzdeki yıl (2016) tekrardan telefon sektörüne döneceğini, hatta bu bilginin içeriden üst düzey birinden alındığını belirtmişti.Sonuç olarak Nokia’nın planı ne olursa olsun, Microsoft ile yaptıkları anlaşmadan ötürü 2016 yılının son çeyreğine kadar, kendi şirket adlarının olduğu hiçbir telefonyapamayacaklar. Bu da şunu göstermekte, Nokia yalanladığı iddiaların aksine telefon sektörüne geri dönüş yapmak istese de, bir süre beklemek ve ortarlık içinde oldukları diğer üreticilerle çalışması gerekmekte