Muhasebe Programı Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Muhasebe Programı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Muhasebe programı seçerken öncelikle ihityacınızı belirlemelisiniz. Şirketiniz veya kuruluşunuzun faaliyetlerini detaylı olarak takip etmek istiyorsanız sizin için uygun olan ön muhasebe programı arayışı içerisine girmenizdir. Eğer siz hem iş akışlarınızı hem de resmi muhasebenizi takip etmek istiyorsanız o zamanda size gerekli olan paket genel muhasebe programıdır. Eğer sizin iş akışınızı kontrol eden başka birileri ve başka yazılımlar var ama siz onlardan ayrı olarak sadece resmi işlemlerinizi yapmak istiyorsanız o zaman da almanız gereken uygun program bazen resmi muhasebe programı olarak tanımlanan bazen de mali müşavir paketi denilen bir program olabilir. Peki tüm bunların bir arada bulunduğu bir muhasebe programı yok mu dediğinizi duyar gibiyim. Elbetteki tüm bu işlemleri yapabileceğiniz muhasebe programları var ancak tüm bunları tek bir muhasebe programı üzerinde yapmak istediğinizde ise bu sefer kolay kullanım, her konuda yeterli detaylılık ve fiyat gibi avantajları kaybetmiş oluyorsunuz. Yani sizin asıl amacınız iş akışlarınızı, daha açık ifadeyle; alış, satış, tahsilat, ödeme, kasa, banka, çek, senet ve benzeri işlemlerinizi takip etmek ise ve bunun yanında da ikinci amaç olarak resmi işlemlerinizi takip etmek istiyorsanız, sizin seçmeniz gereken program ön muhasebe yetenekleri gelişmiş, kolay kullanımlı, günlük işlemlerinizi istediğiniz ayrıntıda kolayca takip etmenize olanak sağlayan ama aynı zamanda da temel resmi muhasebe ihtiyaçlarınızı sağlayabilen bir genel muhasebe programı edinmektir. Bu konuda Aymet Genel Muhasebe programı, sizin iş akışlarınızı kolay ve en uygun şekilde takip etmenizi sağlarken istediğiniz bir zamanda birkaç saniye içerisinde istediğiniz kayıtları otomatik olarak resmi evraklara dönüştürebilir ve Bilanço, Mizan, Gelir Tablosu, ,Hesap Planı, Yevmiye Defteri gibi birçok istediğiniz raporu kolayca almanızı sağlar.


Aslına bakılırsa küçük ve orta ölçekli (KOBİ) birçok firmanın resmi işlemlerini takip eden; SGK bildirgelerini, KDV ve Gelir vergisi beyannamelerini hazırlayan yani kısacası resmi muhasebesini tutan bir mali müşaviri bulunmaktadır. Yani KOBİ’lerin büyük bir bölümü kendi işleyişleri için bir ön muhasebe programına ihtiyaç duyarken resmi muhasebeyle ilgili işlemlerini mali müşavirleri kendi bünyelerinde kullandıkları mali müşavir programlarıyla çözmektedirler. Dolayısıyla kendi içinde mali müşavir çalıştırmayan şirketler için aslında en uygun program işlerini kolay ve yeterli detayda takip edecekleri bir ön muhasebe programıdır. Bu konuda Aymet Yazılım Çözümleri olarak 3 ayrı ürün sunmaktayız. Bunlar; Aymet KOBİ, Aymet Ticari Muhasebe ve Aymet.NET. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre ölçeklenebilir muhasebe programlarımızdan birini seçerek hem günlük işlemlerini kolayca ve istedikleri detayda takip edebilirler hem de uygun fiyat avantajından yararlanırlar.

Aymet KOBİ ön muhasebe programı küçük ölçekli şirketlerin stok, cari, fatura, irsaliye, çek, senet, banka ve kasa işlemlerini kolayca ve istenilen detayda takip etmeyi sağlarken aynı zamanda satın alma maliyeti oldukça düşük bir üründür. Aymet Ticari Muhasebe programı ise, küçük ve orta ölçekli şirketlerin stok, cari, fatura, irsaliye, sipariş, çek, senet, banka, kasa, barkod üretimi, basit üretim (set), teklif, sözleşme gibi işlemleri profesyonel anlamda takip edebilmenizi sağlar. Aymet.NET programı ise Aymet KOBİ ve Aymet Ticari Muhasebe programlarında olan tüm özellikleri sağlamakla birlikte bunlara ilave olarak genişletilmiş raporlama, filtreleme ve görsellik özellikleriyle kullanıcılara çok daha zevkli, kolay ve profesyonel bir deneyim sunar. Aymet.NET programı aynı zamanda günümüzde giderek yaygınlaşmaya başlayan Elektronik Fatura (e-fatura) desteği, raporları word, excel, pdf, xps, ppt, jpg ve daha birçok formata dönüştürebilme özelliği, raporları e-posta ile gönderebilme özelliği, raporlar üzerinde değişiklik yapabilme gibi birçok özelliği beraberinde sunar. Aymet Yazılım Çözümleri, Aymet.NET programı ile, çok pahalı ERP programlarında bulunan birçok özelliği çok uygun fiyata müşterilerine sunmaktadır.

Lütfen sizlerde ücretsiz tanıtımlarımızdan faydalanın.

Saygılarımızla,

 

https://www.aymet.com.tr/haberigoster.aspx?p=165