Aymet Yazılım Sektörel Çözümler – Basım ve Yayıncılık Sipariş Girişi Sevkiyatının Elle El Terminali ve Gelişmiş Teknolojilerle Yapılması

Ülkemizde birçok ticari işletme sipariş yöntemi ile satışlarını yapmakta ve takip etmektedirler. Sipariş yönteminde firma alış ya da satış işleminden önce alacağı veya satacağı ürünü ön hazırlık aşamasına tabi tutmaktadır. Bu işleme göre eğer işletme toptancısından ürün veya stok alımı yapıyorsa bu öğelerin listesini ve miktarlarını toptancısına bildirmektedir. Müşterisine satım yapacaksa stok veya ürünlerin liste ve miktar bilgilerini ilgili müşteriden alacaktır. İşlemlerin devamında onay ve sevkiyat işlemi ile satış aşamasına geçiş yapılmaktadır.

Sipariş ve sevkiyat gibi işlemlerde işletmeler genel olarak ön muhasebe veya muhasebe programları kullanmaktadır. İşlemlerin düzenli ve sistematik takibi için ön muhasebe veya muhasebe programı çok önemli olmakla beraber bu sistemlere bağlı mobil cihazlar işletmeye zaman kazandırmaktadır. Firmalarda sipariş aşamasında en çok kullanılmakta olan cihazlardan birisi de şüphesiz el terminali cihazıdır. Firma ön muhasebe veya muhasebe yetkilisi bu cihaz ile mağaza, müşteri, ürün listesi gibi kaynaklar ile sipariş alabilmekte ve siparişlerini sevkiyat ya da fatura aşamasına taşıyabilmektedir.

Aymet Yazılım Çözümleri el terminali ile sipariş girişi aşamasında hazırlamış olduğu ön muhasebe ve muhasebe programlarında önemli gelişmeler kaydetmiştir. Aymet Ticari Muhasebe, Aymet.NET, ve Aymet Genel Muhasebe ön muhasebe ve muhasebe program paketleri el terminali ile sipariş girişi alabilmekte, alınan siparişler sipariş entegrasyonu ile ön muhasebe veya muhasebe programında satır bazında ya da tüm içeriği ile irsaliye veya fatura formuna çevrilebilmektedir.

Aymet Ticari Muhasebe ön muhasebe programı kullanmakta olan ve basım yayıncılık sektöründe çalışan bir ön muhasebe yetkilisi Aymet Yazılım teknik ekiplerince ön muhasebe programlarıyla eşleştirilmiş el terminali cihazı ile müşterisiyle ürün reyonları arasında gezerek ürün barkodlarını el terminali cihazına okutmak kaydıyla sipariş oluşturabilmektedir. İşlemler kullanılan teknolojinin kalitesine göre anlık veya işlem bitiminde ön muhasebe programı ile el terminali cihazının senkronlaşarak dosya aktarımı prensibi ile hızlandırılabilmektedir. Aymet Yazılım Çözümleri son dönemlerde tercih edilmekte olan Microsoft Windows işletim sistemi içeren tabletlerde de bu işlemi okuma arabirimi vasıtasıyla sorunsuz gerçekleştirebilmektedir.

https://www.aymet.com.tr/haberigoster.aspx?p=124