Aymet Yazılım Sektörel Çözümler – Basım ve Yayıncılık Cari ve Stok Kartlarına Sınırsız Bilgi Girebilme İmkanı

Ticari işletmelerin işlevselliğini sürdürmesinde en büyük etken satmış olduğu ürünler, satış yapmış olduğu ve alım yapmış olduğu firma ve kişilerdir. Bu öğe veya grupların ihtiyaç halinde veya periyodik bir biçimde ulaşılması ve ayrıca ulaşılan bilgilere detayların kaydı ya da takip edilmesi bir çok işletme tarafından yapılmaktadır. İşletmeler bu bilgileri günümüzde mobil cihazlar kapsamında telefon, tablet pc, dizüstü bilgisayarlar, ofis sistemler kapsamında masaüstü bilgisayarlar ile belge bazında kaydetmekte ve takip etmektedirler. Eski metotlar ile defter veya not belgeleri ile takip günümüzde çok az işletme tarafından tercih edilmektedir.

Aymet Yazılım Çözümleri geliştirmiş ve satışına yapmakta olduğu ön muhasebe ve muhasebe programlarında kullanıcısına yukarıda bahsetmiş olduğumuz işlemler kapsamında özel çözümler sunmaktadır. Aymet Kobi, Aymet Ticari Muhasebe, Aymet Genel Muhasebe ve Aymet .NET ön muhasebe ve muhasebe paketlerinde Stok ve Cari modüllerinde Aymet kullanıcısı alım ve satış yapmış olduğu ürünlere ait açıklama, detay veya talep ettiği farklı girişleri hızlı ve pratik bir biçimde kaydedebilmekte ve takip edebilmektedir. Bununla beraber yine alım ve satım işlemini gerçekleştirmiş olduğu Cari Kartları da aynı şekilde kaydedip takip edebilir.

Aymet Ticari Muhasebe programı kullanmakta olan bir ön muhasebe yetkilisi Stok Kartları penceresinde kaydetmiş olduğu ürün stok kartının değiştirme aşamasıyla genel kart bilgileri görüntüleyebilir ve detay bilgilerin girişi için sekmeleri kullanabilir. Ön muhasebe yetkilisinin stok kartında bulunan Özellikler sekmesini kullanması bilgi girişi için kullanışlı bir alan olarak tanımlanmıştır. Bu alanda ayrıca metin girişinden ziyade serbest sayısal giriş ve tanımlamalar yapılabilir. Örneğin ürüne ait ikinci bir tarih detayı ya da özel kod girişi yapılabilmektedir.

Cari Kartına bilgi girişi kapsamında ön muhasebe yetkilisinin takip edeceği yol biraz önceki örnekle aynı yöntemle yapılmaktadır. Burada ön muhasebe yetkilisi stok kartındaki gibi cari kartında da Özellikler sekmesini kullanabilir. Özellikler sekmesine ek olarak ön muhasebe yetkilisine ayrıca Adresler sekmesi de eklenerek kullanıcıya ayrı bir detay sağlanmıştır.

https://www.aymet.com.tr/haberigoster.aspx?p=133