Apple Ücretsiz Müzik Servislerini Kapatmayı Düşünüyor

Apple, Ücretsiz Müzik Servislerini KapatıyorYükselişine tüm hızıyla devam eden Apple’dan kullanıcıların cebine zarar vericek bir haber geldi.Habere göre Apple, YouTube ve Spotify’ın kullanıcılara armağanı olan ücretsiz müzik dinleme zevkinin önüne geçmek istiyor.Habere göre Apple, bu konu hakkında uzun süredir ABD Adalet Bakanlığı ile görüşüyor. Karar sonucu şirketin istediği doğrultuda çıkarsa Spotify ve YouTube üzerinden ücret ödemeden müzik dinlemek tarihe karışıyor.

Aymet Yazılım ve Muhasebe

Bu pazarda söz sahibi olan diğer platformlarıda düşünecek olursak Apple’ın açacağı yarayı tahmin etmek çok da zor olmasa gerek. Sadece iki platformu karşılaştırdığımızda,  iTunes’un yaklaşık 800 milyon üyesine karşın Spotify’nin 15 milyon Premium üyesi bulunuyor. Şirketin engel koymak istediği Spotify ile ortalama üye sayıları karşılaştırıldığında Apple’ın ne kadar güçlü olduğu ve gücüne güç katacağı gayet açık.

Lisans ücretlerini ödemek için Universel Music Group ile anlaşma içerisinde olan Apple’ın istediği onaylanırsa müzik sektöründe neler değişecek şimdilik bilinmiyor. Ancak özgürlüğü elinde bulundurmak isteyen kullanıcılardan eksi not alacakları kesin gözüküyor.