2015’in ilk yarısında beklenen en iyi akıllı telefonlar

1418586619_telefonAkıllı telefon piyasası her geçen gün kızışıyor. Samsung’un büyük bir düşüş yaşadığı 2014’te LG’nin yanı sıra Çinli üreticilerin kayda değer bir büyüme gerçekleştirdiğine şahit olduk. Özellikle Xiaomi, Huawei, Lenovo ve Oppo gibi Çinli üreticilerin 2015’te dünya genelinde satışlarını daha da artırması bekleniyor. Söz konusu Apple olduğunda ise yılın üç çeyreğinde yerinde seyreden, iPhone’ların tanıtıldığı çeyrekte ise satış rekorları elde ediliyor.

2015 yılına sayılı günler kaldı. Dünya devi üreticiler en yeni teknolojilerle donattığı tepe modelleri için hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor. Ocak ve mart aylarından gerçekleşecek uluslararası etkinliklerde üst düzey telefonların tanıtımına şahit olacağız.

Aymet Muhasebe Programı

Önümüzdeki yılın ilk altı aylık döneminde tanıtımı merakla beklenen 7 amiral gemisi telefona alt bölümden ve sonraki sayfalardan göz atabilirsiniz.

Siz en çok hangisini merak ediyorsunuz?

Sony Xperia Z4

Sony’nin merakla beklenen akıllı telefonu ocak ya da mart ayında düzenlenecek uluslararası etkinliklerin birinde tanıtılacak. Xperia Z4’ün şu ana dek yayınlanan teknik özelliklerinde çelişkiler söz konusu. 5.4-inç büyüklüğünde Quad HD ya da Full HD ekranın yer verileceği telefonun işlemci birimini ise Snapdragon 805 ya da Snapdragon 810 oluşturacak.

Suya ve toza karşı dayanıklı bir yapı sergileyecek Xperia Z4’te 21MP çözünürlüklü kamera kullanılacak. Telefonda IMX189AEG CMOS görüntü sensörüne yer verilmesi bekleniyor. Bu sensör gerçek zamanlı HDR fotoğraflar çekme, hızlı hareket eden nesnelerin çekiminde bulanıklık içermeme ve 192-noktaya otomatik netleme teknoloji gibi özellikler barındıracak.

 

1418596020_sony-xperia-z4-si-xpoeria-z4-ultra.jpg